Vasfi Elektronik
Başa Dön
Vestel

Yetkili Servisi

NELER YAPIYORUZ?

Vestel Buzdolabı

Yiyeceklerin daha uzun süre taze ve tüketilebilir tutulabilmesi için soğutma teknolojileri son derece önem arz etmektedir. Eski usulde bu süreyi uzatmak için kar depoları, salamura yöntemleri kullanılmıştır. Günümüzde ise soğutma ile yiyeceklerin tazeliğini korumak için buzdolapları kullanılmaktadır. Ev tipi ilk buzdolabı ABD’nin Chicago kentinde 1913 yılında üretilmiştir. Bu üretimden bu yana dünya çapında pek çok marka farklı model ve özelliklerde buzdolapları üretmiştir.

Vestel buzdolabı üretiminde Türkiye’yi önemli şekilde temsil edip dünya çapında kendini kanıtlamış bir markadır. Beyaz eşya üretiminde Türkiye’nin en büyük 3 üreticisinden biri olan firma ürettiklerinin büyük çoğunluğunu ihraç etmektedir. Markanın sunduğu buzdolapları estetik, işlev ve dayanıklılık bakımından tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Sürekli yenileşme, gelişme adımları atan marka üretimini yaptığı buzdolabı modellerinde pek çok rakip firmayı geri planda bırakmıştır. Bu buzdolapları ne kadar dayanıklı olsa da bazı durumlarda arıza oluşabilmektedir.

Arızalanma sebepleri şu şekilde sıralanabilir:
Voltaj dalgalanmaları
Kompresör (motor) yanması
Dolap üst kısmının çok fazla doldurulması
Dolap kapağının uzun süre açık bırakılması
Fan motorunun eskimesi
Dolap raflarına çok fazla ürün yerleştirilmesi, ürünlerin dolap duvarlarına değmesi
Havalandırma ızgaralarının kir, toz vb. ile tıkanması
Termostat derecesinin mevsimlere göre ayarlanmaması
Dolap monte, yerleştirme işlemlerinin doğru yapılmaması
Su kanalındaki deliğin tıkanması
Contaların yıpranmış olması

Vestel buzdolabı arızaları çeşitli sebeplerden oluşabilirken çözümleri bazen tüketicinin bireysel olarak ulaşabileceği bazen de bir servisten yardım alınmasını gerektirecek şekildedir. Arıza durumlarında tüketiciler motoru açmaya çalışmamalı, servise danışmadan herhangi bir işlem uygulamamalıdır. Yapılacak olan yanlış müdahaleler büyük çaplı mali kayıplara sebep olabilir. Arıza durumunda bir servise danışıldığı takdirde bireysel olarak yapılması gereken işlemler tüketiciye bildirilirken, profesyonel müdahale gereken durumlarda servis gerekli işlemleri (kart değişimi vb.) gerçekleştirir. Arızalara yerinde müdahale daha kesin sonuçlar getirmektedir.

Servislerin sunduğu bakım hizmetlerinden yararlanarak buzdolaplarınızda sorun oluşumunu önleyebilir, buzdolaplarınızın ömrünü daha da uzatabilirsiniz. Karşılaştığınız buzdolabı arızalarının çözümleri için bu servisten yararlanabilir, buzdolabı bakımınızı bu servise yaptırabilirsiniz. Servis hızlı, kesin ve uygun fiyatlı çözümler sunmaktadır.

Tüm Servisleri İncele

Vestel Servisler

Bulaşık Makinesi
Buzdolabı
Çamaşır Makinesi
Fırın
Derin Dondurucu
Klima
Televizyon
Akıllı Tahta
Teknik Servis Hattı